Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy-Kapıkule Kesimi İnşası Projesi İlerleme Toplantısı Gerçekleştirildi. - - Ulaştırma Sektörel Operasyonel Programı
Logo

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Çerkezköy-Kapıkule Kesimi İnşası Projesi İlerleme Toplantısı Gerçekleştirildi.

İlerleme Toplantısı öncesinde Avrupa Birliği Yatırımları Daire Başkanımız Sn. Dr. Tijen İĞCİ, TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden Modernizasyon Dairesi Başkanı Sn. Selim BOLAT, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi ve TCDD saha kontrol teşkilatı yapım kontrolörü yetkililerinden brifing almıştır. Daha sonra yapım yüklenicisi yetkililerinin katılımı ile İlerleme Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Yüklenici tarafından projeye ilişkin genel bilgi, deplase işleri, karayolu geçişleri, mera ıslah çalışmaları, altyapı işleri, üstyapı imalatları, sinyalizasyon ve telekomünikasyon, katener işleri, trafo merkezleri ile projenin genel olarak fiziki ve finansal ilerlemesinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği, çevrenin korunması proje tanıtım faaliyetlerini kapsayan bir sunum yapılmıştır.

Toplantıda ayrıca kalan tasarım çalışmaları, alt temel, balast altı, balast ve hendek imalatları ile devam eden sanat yapılarının son durumuna ilişkin bilgiler, şehir geçişleri, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir şekilde yürütülen hususlar ele alınmıştır.

İlerleme toplantısından bir gün önce de sahada süren imalatlarla ilgili bir inceleme gezisi yapılmıştır.

 

 

Fotoğraflar